Dzięki firmie Zeccer możliwe stało się darmowe drukowanie. Wystarczy pobrać aplikację i zalogować się na stronie internetowej. Piotr Rek i Mateusz Materna, młodzi, zdolni wrocławianie od początku roku zastanawiali się, jak obniżyć uczelniane wydatki. Dla studentów, jak wiadomo, liczy się każda złotówka. I tak narodził się pomysł umożliwiający darmowe drukowanie, które dodatkowo przynosi zyski.
Wstępny zarys modelu biznesowego zaprezentowali Tomaszowi Popów, twórcy Lift-off Akceleratora. Ten przedstawił ich Maciejowi, Arturowi i Jędrzejowi. Tak uformował się pierwszy team Zeccera.
Zespołowi udało się pozyskać 25 000 złotych, aby przetestować system. Po dwóch miesiącach pracy został stworzony prototyp, który sprawdzono na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przez dwa miesiące zbierano opinie wśród użytkowników i zapraszano do skorzystania z usługi. Zeccer odebrano pozytywnie w środowisku studentów, ale też reklamodawców, dlatego Lift-off postanowił zainwestować dużo większe pieniądze w pomysłodawców przedsięwzięcia. Obecnie bezpłatne drukowanie jest możliwe już na 12 uczelniach w 4 miastach, a wkrótce dołączą następne.
Korzystanie z usługi odbywa się na trzech etapach. Najpierw należy zalogować się na stronie internetowej zeccer.pl i przesłać pliki, które potrzebujemy wydrukować. Następnie instalujemy aplikację na smartfonie. W ostatnim etapie trzeba kliknąć już na drukarce „Drukuj” w aplikacji i można odebrać swoje pliki. Więcej informacji o szczegółach tego szybkiego i bezproblemowego drukowania znajduje się na stronie http://zeccer.pl.
Ten sposób drukowania ma szansę istnieć dzięki sponsorom, którzy w nagłówku oraz stopce drukowanych kartek wstawiają swoje oferty. Studenci mogą zaoszczędzić około 260 zł rocznie. Zyskują na tym obie strony, gdyż reklamodawcom z kolei umożliwia to świetny dostęp do studentów oraz dostęp dla użytkowników usługi do różnych specjalnych akcji, za które płacą reklamodawcy. Piotr Rek podkreśla, że grupa Zeccera jest chętna do współpracy z wszelkimi firmami, dla których studenci są potencjalnymi klientami, a także pracownikami.
Ponadto działa program franczyzowy, polegający na tym, że każdy może stać się właścicielem drukarki Zeccer. Jest to pierwsza w naszym kraju franczyza w pełni opierająca się wyłącznie na urządzeniu. Od pewnego czasu istnieje również możliwość płatnych wydruków bez reklam, gdyż taką chęć wykazuje część użytkowników Zeccera.
Z drukarek Zeccera możliwe jest już korzystanie w kilku miastach Polski. Obecnie w użytku jest kilkanaście urządzeń, a do końca roku planuje się uruchomienie 60. Pomysłodawcy czekają na propozycje lokalizacji kolejnych drukarek.